czwartek, 25 grudnia 2014

Jack Reacher kontra dowódcy

„Nieprzyjaciel” – Lee Child

Chronologicznie jest to pierwszy tomik przygód żandarma Jacka Reachera. Rok 1990, Reacher ma 29 lat, jest majorem żandarmerii. Pełni służbę w Panamie, zaangażowany jest w sprawę Noriegi, ale nagle przeniesiony zostaje do Karoliny Północnej. Wkrótce okazuje się, że nie tylko on, bo z Panamy odwołanych i przeniesionych zostaje wielu dobrych oficerów żandarmerii.

W wydawałoby się banalnych okolicznościach (spotkanie z prostytutką w podrzędnym hotelu) umiera na zawał generał Kramer. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że ginie jego służbowa teczka. Miał w niej być – według Reachera – program spotkania wyższych dowódców. Co dziwne, a według Reachera zupełnie nieprawdopodobne, inni uczestnicy konferencji twierdzą, że żadnego programu w ogóle nie było.

Kiedy traci życie wdowa po generale, a wkrótce potem sierżant Delta Force i następny oficer, nie ma już wątpliwości, że za kulisami toczy się gra o najwyższą stawkę, o władzę nad armią USA. Major Jack Reacher, wraz z czarnoskórą porucznik Summer, mając przeciwko sobie bezpośredniego przełożonego, pułkownika Willarda, ruszają do akcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz